Spinki do mankietów dla gentlemana

Spinki do mankietów dla gentlemana

Przy formalnych okazjach spinki do mankietów to nieodzowny element męskiej garderoby, szczególnie jeżeli planuje się założyć frak lub smoking. Chociaż w przypadku garnituru nie jest to element konieczny, jego obecność na pewno poprawi wizerunek gentlemana, który zdecyduje się je włożyć. Przy wyborze spinek na tak ważne okazje nie można zdawać się na ślepy los, lecz powinno się wybrać takie, które kształtem i kolorem dopasują się do stroju, a także takie, które w pewien sposób oddadzą osobowość noszącego.

Spinki do mankietów – dla kogo?

Spinki do mankietów są elementem męskiej garderoby, który niewątpliwie będzie pasował każdemu mężczyźnie. Jest to element dekoracyjny, podobnie jak spinka do krawata czy zegarek, który ma dopełnić całościowy obraz pełnej elegancji. Ich zaletą jest to, że może nosić je każdy, niezależnie od postury czy wieku. Warto jednak pamiętać o tym, że spinki powinno zakładać się jedynie wtedy, gdy planujemy włożyć marynarkę. Ponadto rękaw marynarki powinien być krótszy od rękawa koszuli, do której chce się spinki ubrać.

Rodzaje spinek do mankietów

Ślub jest szczególnym wydarzeniem w życiu każdego z nas i każdy na takiej uroczystości chce wyglądać dobrze. By odpowiednio dobrać spinki, należy wziąć pod uwagę kolorystykę całej stylizacji i dodatków, a jeśli to możliwe, kolorystykę całego przyjęcia weselnego. Srebrne spinki dobrze sprawdzą się w garniturem czarnym lub granatowym, z kolei złote idealnie dopasują się do brązu czy beżu. Nie należy jednak zapominać o odpowiednim doborze koszuli, szczególnie warto zwrócić uwagę czy posiada ona przygotowane miejsca na spinki.

Czasem jednak chcemy złamać konwenanse, by lepiej wyrazić siebie. Niezależnie od rodzaju sytuacji, takie spinki na pewno zwrócą uwagę towarzystwa i mogą być dobrym pretekstem do dalszej rozmowy. W takiej sytuacji można zdecydować się na nieco mniej tradycyjne wzory, takie jak spinki sportowe o kształtach piłki do koszykówki czy samochodowej kierownicy. Jeżeli jednak naprawdę chce się błysnąć w otoczeniu, steampunkowe spinki do mankietów są tym, co pozwoli osiągnąć taki efekt. Brązowo-złote z niebieskimi motylami lub z motywem kół zębatych będą nie do przeoczenia. Tego typu spinki zakupić można w sklepie internetowym Riwia.

Spinki na zamówienie

Jeżeli lubujesz się w indywidualnych wzorach, nic nie stoi na przeszkodzie by zamówić specjalny rodzaj spinek. Tego typu działanie tylko bardziej podkreśli indywidualizm jednostki, który teraz jest nieco tłamszony przez unifikację wszelkiego rodzaju. Zwłaszcza, gdy w pracy obowiązuje określony dress code. Na spinkach własnego pomysłu możesz umieścić zdjęcie z drugą połówką, inicjały lub dowolnie wybrany przez Ciebie napis.

Spinki na zamówienie to także oryginalny prezent na dowolną okazję, chociaż lepiej podarować je komuś, kogo znamy dobrze, by odpowiednio dobrać wzór i kolor do jego charakteru. Warto jednak wcześniej wybadać do dana osoba uważa o samych spinkach. Niedobrze byłoby sprezentować komuś nietrafiony prezent. Jeżeli masz wizję takich spinek, sklep internetowy Riwia wykona je specjalnie dla Ciebie.