Dlaczego warto zainwestować w technologie OCR w firmie – czyli skanowanie faktur papierowych do pliku

Dlaczego warto zainwestować w technologie OCR w firmie – czyli skanowanie faktur papierowych do pliku

Technologia OCR (Invoice Opitcal Character Recognition) pozwala na rozpoznawanie i rozróżnianie tekstu, tabel oraz grafiki w plikach graficznych. Pozwala to na konwersję skanów i zdjęć dokumentów w pliki tekstowe, które mogą być potem swobodnie edytowane oraz przeszukiwane. Jednak, czy aby na pewno jest to aż tak istotne, by było warte inwestycji w dodatkowy sprzęt?

Co oferuje OCR?
Największą zaletą systemu OCR jest oszczędność czasu pracowników, którzy normalnie musieliby ręcznie wyszukiwać lub przepisywać dane z dokumentów. Dodatkowo, wykorzystanie automatu pozwala uniknąć błędów, które są towarzyszą ludzkiej pracy. OCR posiada również opcję automatycznego umieszczania dokumentów w archiwach elektronicznych, dzięki czemu dostęp do nich jest znacznie łatwiejszy, a zamiast opasłych segregatorów mamy do przejrzenia przestronne foldery. Technologia ta umożliwia też pełnotekstowe wyszukiwanie słów kluczowych, dzięki czemu zlokalizowanie potrzebnych faktur oraz dokumentów jest o wiele mniej czasochłonne.

OCR – przyjazne pracownikowi i środowisku
OCR to przede wszystkim skanowanie faktur do pliku. Możliwość pozostawienia żmudnej pracy maszynie i możliwość poświęcenia uwagi innym, bardziej wymagającym zadaniom z pewnością wpłynie pozytywnie na zadowolenie oraz produktywność pracowników. Natomiast wzrost wydajności pracownika sprawi, że będzie on przynosił firmie większe korzyści. Dodatkowo, prowadzenie cyfrowego archiwum jest jednoznaczne z oszczędnością papieru, a także plastiku, z którego wykonuje się akcesoria do przechowywania dokumentów. Wywiera to korzystny wpływ nie tylko na samo środowisko, ale także i na poprawę wizerunku firmy.